Wojtek A. Filip

Vrakový a jeskynní specialista, instruktor GUE, IANTD, PADI,CMAS, profesionální  testovač potápěčské výstroje

Strávil jsem každoročně okolo 800 hodin pod vodou v různorodých podmínkách. Používám křídlo Tecline Donut 22 Special Edition, které bylo mnou navrženo. Považuji toto křídlo jako optimální volbu pro ponory s dvojčetem s mnoha postupovými lahvemi a dodatečným vybavením.

 

Krzysztof Wnorowski

Instruktor trenér SSI, insruktor PADI, CMAS,IANTD, DAN,HSA. Spoluzakladatel konference BalticTech a společnosti Baltic Explorers.

Znám produkty Tecline již dlouhou dobu. Během práce ve společnosti  Centum Nurkowe Tryton (potápěčské centrum Tryton) jsem měl to potěšení otestovat a vyzkoušet většinu výrobků dostupných na trhu. Mám rád křídlo Donut 22 Special Edition, kvůli jeho konstrukci a příznivé ceně. Hodí se ideálně k dvojčeti a nekoliduje s hadicemi, umožňuje snadnější manipulaci potápěče s ventili v plné výstroji. Novým umístěním výpustného ventilu se zlepšilo vypouštění už tak v dnešní době nepřekonaného kruhového systému křídla. Podle mého názoru každý kdo se potápí s tímto křídlem alespoň jednou, už se nikdy nebude chtít potápět s žádným jiným.

 

Sebastian Popek

IANTD Instructor Trainer Normoxic Trimix, IANTD Trimix Instructor, IANTD Technical Wreck Instructor

Používám toto křídlo při ponorech spolu s dvojčetem 2x 12l nebo PSCR Tres Presidentes 2x 8,5l. Je to nejlepší křídlo s jakým jsem se posledních 15 let potápěl. Používám toto křídlo jak na rekreační potápění, tak na potápění při kurzech s mými studenty. Pomáhá jim to nejrychlejším způsobem   učit se ovládat vztlak a správnou pozici pod vodou. Jako uživatel oceňuji toto křídlo pro jeho tvar v horní části, který umožňuje správné umístění  inflátorové hadice. Je to umožněno díky malému množství látky ve vrchní části křídla. Dobře umístěný výpustní ventil umožňuje vypouštění plynu bez potřeby měnit pozici pod vodou. Na druhou stranu dobře zvolený ventil inflátoru s PVC mi umožňuje přidat jen malé množství plynu a nedochaz í jako u power inflator s ocelovími ovladači k zasolování a nánosu vápence. Nyní čekám na většího bratra této verze kterého budu moci využít s dvojčetem 2x 20 PSCR 2×12 a 2×20.

 

Michał Kosut

PADI Platinum Course Director, DSAT Tec Trimix Instructor Trainer

Používám Tecline Donut 22 pro technické ponory a trénink. Toto křídlo je pro mě ideální v hloubkách 50 – 90 m s dvojčetem 2x12l a se sadou dvou až čtyř stageí. Tvar křídla ve tvaru koblihy je jako pneumatika ulehčuje přizpůsobení vztlaku bez potřeby měnit trim. Tvar také pomáhá k návratu na hladinu v horizontální pozici. Přestože jsem  používal toto křídlo pouze něco přes rok, hodnotím jeho výkon a konstrukci na velmi vysoké úrovni. Navzdory tomu, že jsem tento výrobek užíval celkem pravidelně, nenese prakticky žádné známky opotřebení.

 

Jacek Trembowelski

IANTD Instructor

Dlouhou dobu jsem používal Halcion Explorer 55 lbs. Nedávno jsem začal používat Tecline Donut 22SE a skutečně ho oceňuji pro:

snadný průtok plynu uvnitř křídla, který má za výsledek snadné vypouštění,

ideálně umístěný spodní výpustní ventil, díky čemuž na něj dosáhnu zcela intuitivně bez toho aniž bych ho musel hledat,

díky jeho tvaru mám velmi dobrý trim pod vodou a když jsem na hladině, udržuje mi hlavu nad vodou.

Díky tomuto křídlu také nemáte pocit stlačení těla když je plně nafouknuté na hladině. Opravdu to doporučuji!

 

Michael Gerhartz

Instruktor a SI Explorer

Po potápění s několika různými systémy křídel od odlišných výrobců nyní používám pouze křídlo Tecline Donut 22 Special Edition. Tento systém perfektně pracuje s různým rozsahem dvojčat jak pro rekreační tak technické potápění a jeho design vždy umožňuje mít co nejvíce hydrodynamický tvar jak je to jen možné. Dokonce ani drsné podmínky kanadské zimy na našem východním pobřeží se nijak nepodepsaly na tomto skvělém křídle. Jsem opravdu spokojen s jeho výkonem.

 

John Show

PADI/IANTD instruktor, Prodejce výstroje Shawtek

Používal jsem křídlo Tecline Special Edition posledních šest měsíců. Shledal jsem že je to jedno z nejlepších jaké jsem kdy používal. Skvěle vyvažuje trim pod vodou a na hladině je zase velmi pohodlné. Všiml jsem si, že když je křídlo plně nafouknuto, netlačí mi argonovou lahev a kanystr světla nepohodlně na záda, na rozdíl od ostatních křídel na trhu. Navzdory neustálému používání vypadá stále stejně dobře jako nové.

 

Tymek Podgóroczyk

IANTD Technical Wreck Instructor

Vynikající a velmi dobře vymyšlené křídlo. Účinnost a umístění spodního výpustního ventilu a inflátoru dělá vypouštění plynu velmi jednoduchým jak pro horní, tak pro dolní ventil. Malý profil v horní části křídla znamená bezproblémové umístění hadic ve správném směru, i když lahve jsou sníženy o skruže. Úspěšně používám toto křídlo s dvojčetem 2x 12l a stejně tak s rebreatherem s lahvemi 2x 8,5l. Těším se na většího bratra Donutu 22SE určeného pro dvojčata 2x 18 a 2x 20 který, jak doufám, bude brzy dostupný.

Mitchell Lepine

TDI Instructor Trainer

Používal jsem celou škálu křídel a backplatů od každého velkého výrobce po dlouhá léta. Přizpůsobené mým potřebám vrakového potápění. Tecline D 22SE to měl správně. Kompaktní design poskytuje vynikající trim a hydrodynamiku. Také mě celkem zaujala jednoduchost průchodu plynu vakem. Udržuje horizontální pozici ve vodním sloupci, i když jsem naložen těžkými ocelovými lahvemi na konci ponoru, je to o mnoho lehčí. Těším se že tento vak budu mnohem více používat.

 

Ivar „Thor“ Klerks

GUE Cavel/tech1

Používal jsem různé koncepty křídel, od dvojitého vaku, s gumičkami až po jednoduché podkovy a donuty. Tecline Special Edition je nejlepší ze všech. Robustní, a dobře myšlený vnější design, spousta postoru v horní části pro hadice a management s ventily. Spodní strana dobře nadnáší když jste na hladině, ale nevytváří  příliš mnoho vztlaku běhěm potápění. Když prohledávám vraky v severním moři, potápím se v řekách, jeskyních, GUE Project Baseline : V Nizozemí nebo jen pro zábavu věřím tomuto křídlu stoprocentně.